Pvc Zemin Kaplama

Pvc zemin kaplamaları dünyası, kısaltmalarla doludur ve bunları anlamak çok zordur. Özellikle de PVC zemin kaplama gibi bir zemin çözümü söz konusu olduğunda.

Bu nedenle, aşağıda pvc zemin kaplama hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız. PVC zemin kaplamalarının tam olarak ne olduğunu, ürün kalitesini, özelliklerini, Pvc zemin kaplama ürünlerini hatta PVC zemin kaplama ve vinil yer döşemesi arasındaki farkları açıklayacağız ve son olarak artıları ve eksileri hakkında da konuşacağız.

Hatta ne kadara mal olacağı ve nasıl monte edileceği hakkında da konuşacağız ve size en iyi PVC zemin kaplama ürünleri hakkında bilgi vereceğiz.

PVC Zemin Kaplama

Öncelikle: PVC Zemin Kaplama Nedir?

PVC’nin kısaltması poli vinil klorür-aka vinil !

Doğru duydunuz—PVC zemin kaplama, vinil döşeme ile tamamen aynı anlamı taşımaktadır. Sadece pvc döşeme için verilmiş farklı bir isimdir.

Neden farklı ifadeler? PVC, dünyada en çok üretilen üçüncü plastik polimerdir. Borular, dış cephe kaplaması, yalıtım ve hatta sağlık malzemeleri gibi pvc zemin kaplama dışında birçok farklı uygulamada kullanılır. Ve birçok kişi malzemeye aşina olduğundan, PVC döşeme veya vinil döşeme söylemektedirler. verilen bu isimler ortak bir eşanlamlı haline gelmiştir .

Ve herkes pvc döşemeyi sever. En popüler olanları homojen pvc kaplama ve heterojen pvc döşemedir!

PVC Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplamaları ve Vinil Döşeme Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yine, bu basit bir cevabı olan büyük bir soru.

Dediğimiz gibi, PVC döşeme, vinil döşeme için kullanılan başka bir isimdir. İki terim tamamen birbirinin yerine kullanılabilir!

Biliyor muydunuz: vinil ahşap döşeme alışveriş yapan insanlar için çok fazla kafa karışıklığına neden oluyor. pvc döşeme ile vinil arasındaki farkları öğrenmeye çalışmak pvc yer kaplama ve vinil yer döşeme arasındaki farkları öğrenmeye benzer halbuki ikisi de aynı anlamı taşır her ikisi de sadece farklı terime sahiptirler.

Ancak bundan sonra ne zaman PVC yer döşemesi gördüğünüzde veya duyduğunuzda artık biliyorsunuz ki – bu sadece vinil döşeme.

PVC Zemin Kaplama Sağlıklı Bir Seçenek mi?

Tabii ki Evet: vinil döşeme plastikten yapılmıştır, bu da kimyasalların üretim sürecine yoğun bir şekilde dahil olduğu anlamına gelir.

Ucuz ve kalitesiz malzemeler VOC olarak bilinirler—(Uçucu organik bileşikler). VOC’ler evinizde gaz çıkardığında, iç mekan hava kalitenizi etkileyebilir ve bu da ailenizin sağlığına zarar verme potansiyeline sahiptir.

İyi haber şu ki, nereye bakacağınızı biliyorsanız düşük VOC değerlerine sahip seçeneklerde mevcuttur! ayrıyeten sıfır VOC değerlerine sahip pvc zemin kaplamaları da bulunmaktadır.

PVC Zemin Kaplama Ömrü Ne Kadardır?

PVC döşeme genellikle 12 ila 15 yıllık bir ömre sahiptir. Yine de temizlenmiş ve bakımlıysa çok daha uzun süre dayanabilir. Ancak daha düşük maliyete sahip bir pvc zemin kaplama ürünü kaliteli pvc döşeme ürününe rağbet en o kadar uzun bir ömre sahip olmayabilir. Kaliteli pvc döşeme, uygun fiyatlı pvc zemin kaplama ürünlerimizi görmek için bizimle iletişime geçin.

PVC Zemin Kaplamaları Su Geçirmez mi?

Kesinlikle öyle! Zemin sektöründe en iyi vinil döşeme türleri %100 su geçirmezdir. Bu pvc zemin kaplamanın banyolar, çamaşır odaları, bodrumlar, mutfaklar için mükemmel bir seçim olduğu anlamına gelir. Bu sizi yanıltmasın tüm pvc ürünleri %100 su geçirmez değildir! belgeleri bulunmayan hiçbir ürüne güvenmeyin. Uygun fiyatlı %100 su geçirmez ürünlerimizi keşfetmek için bizimle iletişime geçin

PVC Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama Fiyatları?

Pvc zemin kaplama m2 fiyatları bulunduğunuz yere, malzemelere, işçiliğe ve daha fazlasına bağlı olarak değişir. Daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için bizimle iletişime geçin.

PVC Zemin Kaplama Bakımı Nasıl Yapılır?

Her türlü Pvc zemin kaplama ürünün bakımı önemlidir ve PVC zemin kaplamaları diğer zemin çözümlerine rağbet en temizliği daha kolay ve basittir ayrıca çok az bakım gerektiren bir zemin çözümüdür.

PVC Zemin Kaplama

PVC Zemin Kaplama Temizlik Ve Bakımı

Temizlik ve Bakımı:

Haftada bir su ve paspasla temizlemek en iyisi olacaktır. İnatçı lekeler varsa cif, sirke veya yumuşak temizleyiciler kullanın. Özellikle pvc zemin kaplamanın üst tabakasını korumak için mobilyalarınıza mobilya altlıkları taktığınızdan emin olun eğer yok ise mobilyalarınızın altına kauçuk tarzında bir cisim koyun .Süpürürken çırpıcı çubuk kullanmayın Bu ipuçlarını takip ederek PVC yer döşemenizi kalıcı hale getirebilirsiniz! ve uzun yıllar aşınmadan kullanabilirsiniz.

Pvc Zemin Kaplama Özellikleri:

PVC yer döşemeleri Diğer döşeme çeşitlerine göre suya ve neme karşı dayanıklıdır. Ancak ağır yükler ile keskin ve ağır cisimlerden zarar görebilir.

Solma

Çok fazla doğrudan güneş ışığına maruz kalındığında renkler solabilir ve zeminler aşırı sıcaklıklardan da zarar görebilir.

Pvc zemin kaplamaları, diğer döşeme türlerine kıyasla suya ve neme karşı dayanıklıdır. Temel olarak, suyun içeri sızmasına ve alt zemine zarar vermesine izin veren derzler yoktur.

PVC döşeme leke tutmaz. Yağ, gres, asit vb. gibi dökülen maddeler nemli bir bezle kolayca temizlenebilir .

Pvc Zemin Kaplamaları, diğer döşeme türlerine kıyasla hafiftir ve bu nedenle montajı kolaydır.

Pvc zemin kaplama Çok az bakım gerektirir. Zeminlerinizi pırıl pırıl tutmak için düzenli olarak süpürmeniz ve nemli bir paspas kullanmanız yeterlidir.

Pvc yer döşemesi yumuşaktır ve bu nedenle vinil zeminin yüzeyinde genellikle kötü bir etki bırakan ezik ve çiziklere eğilimlidir.

Pvc Yer Kaplamaları sınırlı bir ömre sahip olduğunu, örneğin 10 ila 15 yıl olduğunu lütfen unutmayın.

Pvc Zemin Kaplama maliyet bakımı açısından en büyük avantajı, diğer döşeme türlerinden daha ucuz olmasıdır.

Pvc zemin kaplamaları evinizin, ofisinizin büyük bir parçasıdır, bu nedenle kullanacağınız zeminin ne tür bir zemin kaplama çeşidine ihtiyacı olduğunu ve PVC zemin kaplamaları veya vinil döşemenin bu gereksinimleri nasıl karşılayabileceğini düşünün. uygun ürünü ve yeterli zamanı ayırdığınızdan emin olun. Döşemenizin maliyetini bilmek ve yardım almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçin.