Homojen Pvc Zemin Kaplamaları
Homojen Pvc Zemin Kaplama
Homojen Pvc Zemin Kaplama
Homojen Pvc Zemin Kaplama

Son yıllarda pvc zemin kaplama çok popüler hale geldi. Vinil karolar veya paneller evlerde, endüstrilerde, okullarda ve hatta spor ve otobüs zeminlerinde kullanılır. Bunun nedeni, homojen pvc zemin kaplamanın piyasadaki en dayanıklı ve uygun fiyatlı döşeme çözümlerinden biri olmasıdır. Esas olarak iki yaygın pvc yer kaplama türü vardır: homojen pvc zemin kaplama ve heterojen pvc zemin kaplama. Bugün bir döşeme tedarikçisi olarak size iki tip vinil döşeme arasındaki farkları, özelliklerini, kullanım alanlarını, ürün kalitelerini tanıtacağız.

Homojen Pvc Zemin Kaplama Nedir?

Homojen pvc zemin kaplamaları, ultra dayanıklı bir zemin çözümdür. ultra dayanıklı olması yoğun trafiğin olduğu alanlar için ideal bir seçimdir ve homojen pvc zemin kaplamaları çoğunlukla endüstriyel yerlerde yoğun insan akışının olduğu yerlerde kullanılır. Örneğin hastaneler, eğitim kurumları, sağlık sektörü vb. alanlarda homojen pvc zemin kaplama tercih edilir.

Heterojen pvc kaplama, homojen pvc kaplamaya kıyasla birkaç katmandan oluşur. akustik özelliği sayesinde Ayrıca ses iletimini azaltabilir ve şokları emebilir. Ofisler, müzik odaları, tiyatro salonları, oyun salonları, spor salonları, yoga salonları ve evler gibi alanlar için uygundur.

AKSEN ZEMİN  , profesyonel bir vinil döşeme üreticisidir. Uluslararası gelişmiş SPC üretim hattını tanıtan ilk üreticilerden biriyiz. Ana ürünler, her türlü vinil döşemeyi içerir – SPC döşeme, WPC döşeme, LVT döşeme ve homojen döşeme, heterojen döşeme dahil vinil levha döşeme.

Ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin !

Homojen Pvc Zemin Kaplama ve Heterojen Vinil Döşeme Arasındaki Farklar

Homojen pvc kaplama ve Heterojen pvc zemin kaplamalarının Yapıları

Yapısal açıdan bakıldığında, homojen pvc zemin kaplama tek katmanlı bir yapıdır. Heterojen zemin çok katmanlı bir yapıdır.

Homojen Pvc Zemin Kaplama

Homojen, yüzeyden tabana kadar yüzeyden tüm zemine kadar aynı kalitedeki malzemeyi ifade eder.

Heterojen Pvc Zemin Kaplama

Çok sayıda heterojen PVC zemin levhası vardır. Bu tip vinil zemin, yukarıdan aşağıya beş farklı katmana sahip olduğu için özel bir işlemle üretilir. Heterojen vinil döşemenin aşınma direnci esas olarak aşınma tabakasındadır. Bu, aşınma tabakasının kalınlığına göre değerlendirilen çok katmanlı döşemenin aşınma direncidir.

Genellikle yukarıdan aşağıya beş katmana sahiptir, bunlar:

*UV kaplama

* Aşınma katmanı

* Cam elyaf tabakası

*Baskı katmanı

* Köpük destek tabakası

homojen pvc zemin kaplama
heterojen pvc zemin kaplama

Homojen Pvc Zemin Kaplama Kullanmanın Faydaları

Homojen vinil zeminler yoğun trafiğe dayanacak şekilde yapılmıştır. Bakımı kolaydır ve ticari ve endüstriyel uygulamalar için en uygunudur Homojen vinil zemin kaplaması, düz renkler de dahil olmak üzere çeşitli renklerde mevcuttur, böylece alanınıza profesyonel bir görünüm katabilirsiniz. Homojen vinil döşeme malzemelerinin bakterilere karşı koruyucu özelliği vardır ve bu özelliği onu halka açık yerler ve tıbbi kuruluşlar için uygun hale getirir. Bu döşeme çözümleri aynı zamanda çok yönlü ve esnektir. Homojen vinil döşeme sadece az bakım gerektirmez, aynı zamanda sağlamdır . Bütçenizi fazla artırmadan çekici bir çekiciliğe kavuşacaksınız. Aşağıda belirtilen

Homojen Pvc Zemin Kaplama faydalar:

  • Dayanıklılık ile ön plana çıkmaktadır.
  • tek tabakadan oluştuğu için uzun yıllar dayanabilir.
  • neme karşı yüksek oranda dirençli.
  • Temizlemesi basit ve kolay.
  • Hızlı ve kolay kurulum.
  • Rahatlatıcı bir ve göz alıııcı bir yüzeye sahiptir.